POWIAT BRZESKI DOFINANSUJE OPERACJE ENDOPROTEZOPLASTYKI STAWU KOLANOWEGO

Podczas sesji Rady Powiatu brzeskiego w dniu 25 lipca br. zdecydowano o dofinansowaniu zabiegów endoprotezoplastyki stawu kolanowego. Uchwała została podjęta jednogłośnie.

Oznacza to, że w tym roku w naszym szpitalu może być wykonane 40 tego typu zabiegów. Zakwalifikowani do nich będą mieszkańcy powiatu brzeskiego.

Endoprotezoplastyka stawów kolanowych to nowość w naszym szpitalu. Do tej pory mieszkańcy powiatu brzeskiego, aby wykonać tego typu operacje  musieli jeździć do dużych ośrodków,  a to nie rzadko oznaczało długi czas oczekiwania.

Od kilku miesięcy pracuje jednak w Brzesku nowy zespół ortopedów, którzy  wykonują nierealizowane do tej pory zabiegi. Endoprotezoplastyka stawów kolanowych to kolejna  nowatorska operacja, które dzięki nim będzie przeprowadzana.

Przekazana przez Radę Powiatu Brzeskiego dotacja umożliwi sfinansowanie pierwszych 40 operacji w tym roku, których wykonanie jest konieczne, aby w przyszłym roku uzyskać dofinansowanie z NFZ.

Osoby ze wskazaniami  na wykonanie operacji  mogą się zgłaszać do Poradni Chirurgii Urazowo- Ortopedycznej  Szpitala Powiatowego w Brzesku. Za zakwalifikowanie pacjentów do  zabiegów odpowiadają ordynator oddziału lek. med. Krzysztof Szklanny i  lek. med. Tomasz Malina.

Kwalifikacje są prowadzone w czwartki od godz. 10 do 14 i w piątki od godz. 9 do 13 do czasu wyczerpania przyznanego na ten rok limitu, czyli 40 zabiegów.

SPZOZ Brzesko