Spotkanie z NAVALEM – byłym operatorem jednostki GROM

10 października 2019 r. w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kulturalno Bibliotecznego w Brzesku odbędzie się spotkanie z byłym operatorem zespołu bojowego Jednostki Wojskowej GROM znanym jako Naval. To okazja do poznania z historii jednej z najbardziej prestiżowych jednostek specjalnych.

Miłośnikom wojskowości Navala nie trzeba przedstawiać. To pseudonim emerytowanego operatora GROM-u. Brał on udział w misjach zagranicznych uczestnicząc w akcjach bojowych. Wielokrotnie odznaczany, m.in.: Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego dla wybitnie zasłużonych w bojach i Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego za czyn wybitnego męstwa połączony z narażeniem życia. Od niedawna jest na bardzo aktywnej emeryturze, próbując swoich sił na rynku cywilnym. Organizuje wyprawy, prowadzi szkolenia, doradza w sprawach bezpieczeństwa. Na swoim koncie ma również kilka książek – a wśród nich: „Przetrwać Belize”, „Ostatnich gryzą psy. Jak zostałem szturmowcem GROM-u?”, „Zatoka. GROM na wodach Zatoki Perskiej” czy też „Camp Pozzi GROM w Iraku”.

W programie spotkania m.in.: opowieść NAVALA o służbie w GROM oraz o jego książkach. Będzie również okazja do zadawania pytań, zdobycia autografu oraz wspólnego zdjęcia.

Osoby które jeszcze nie posiadają książek NAVALA będą miały możliwość zakupu jego książek. Dla uczestników spotkania przewidziano również niespodzianki- upominki.

Organizatorami spotkania są: Brzescy partyzanci oraz Fundacja 5P. Współorganizatorem wydarzenia jest Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku.

Lokalizacja:
Regionalne Centrum Kulturalno Biblioteczne w Brzesku / parter / sala audytoryjna
10 października 2019 r. godz. 18.00 (czwartek)

Program spotkania:
– opowieść o służbie w GROM
– książki Navala
– pytania od publiczności
– podpisywanie książek oraz wspólne zdjęcia z uczestnikami spotkania

Uwaga: Możliwość zakupu książek / Nagrody niespodzianki dla uczestników

Wstęp wolny. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!


Organizator informuje, że w trakcie spotkania będą wykonywane fotografie, które mogą zostać opublikowane na www.biblioteka.brzesko.pl , w serwisach społecznościowych oraz w mediach lokalnych. Więcej informacji : Regulamin PiMB Brzesko