Drużków Pusty: Pędził 106 km/h. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego brzeskiej jednostki zatrzymali prawo jazdy 22-latkowi, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 106 km/h. Policyjna kontrola zakończyła się też mandatem i punktami karnymi.

Do zdarzenia doszło 11 listopada 2019 r. w miejscowości Drużków Pusty (gm. Iwkowa). Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego czuwali tam nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym kontrolując między innymi prędkość z jaką poruszają się kierowcy samochodów. Około godziny 17.00 zmierzyli prędkość pędzącego w ich kierunku seata. Urządzenie wskazało 106 km/h w terenie, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Siedzącemu za kierownicą seata 22-latkowi policjanci zatrzymali prawo jazdy. Kierowcę czeka teraz trzymiesięczna przerwa zanim ponownie będzie mógł usiąść za kierownicę samochodu. Dodatkowo funkcjonariusze nałożyli na niego mandat a jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych.

Od początku roku z blankietem prawa jazdy na 3 miesiące pożegnało się 62 kierowców, którzy zostali zatrzymani do kontroli drogowych za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na terenie powiatu brzeskiego. Nadmierna prędkość to nadal główna przyczyna zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że szaleńcza i ryzykowna jazda to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim utraty zdrowia czy nawet życia swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

KPP Brzesko