Bezpieczne zimowisko – otwarte strażnice

W całej Polsce rozpoczyna się dwutygodniowa przerwa w zajęciach szkolnych dzieci i młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wszystkim nam zależy by wypoczynek ten przebiegał w sposób bezpieczny bez sytuacji stwarzających zagrożenie dla zdrowia i życia.

Tym samym przypominamy o możliwości sprawdzania znajdujących się w „Bazie wypoczynku” https://wypoczynek.men.gov.pl obiektów zgłoszonych do wypoczynku dzieci i młodzieży.

Dodatkowo nawiązując do corocznej tradycji popularyzacji zagadnień szeroko rozumianej ochrony przeciwpożarowej wśród dzieci i młodzieży szkolnej w okresie ferii zimowych, z myślą o dzieciach pozostających w tym okresie w domach, przebywających na półkoloniach jak i też korzystających ze zorganizowanych form wypoczynku w mieście, zachęcamy do skorzystania z akcji „Bezpieczne zimowisko – otwarte strażnice”.

W tym celu w okresie ferii zachęcamy grupy dzieci i młodzieży do zwiedzania Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Brzesku mająca celu zapoznanie się ze sprzętem i działalnością PSP. Przyczyni się to do poszerzenia wiedzy o ochronie przeciwpożarowej wśród społeczeństwa a przede wszystkim do zapewnienia bezpiecznego wypoczynku dzieciom i młodzieży.

W celu ustalenia terminu zwiedzania prosimy o kontakt z dowództwem Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej pod numerem telefonu 14 68 65 024 lub 14 68 65 010.
________________________
PSP Brzesko