Policjanci z Brzeska sprawdzają czy osoby poddane kwarantannie przestrzegają jej warunków

Od czasu wprowadzenia ścisłego nadzoru nad osobami objętymi kwarantanną umundurowani policjanci raz na dobę dzwonią lub pojawiają się w miejscu pobytu osób, które na terenie powiatu brzeskiego są nią objęte. Funkcjonariusze sprawdzają czy te osoby rzeczywiście przebywają w miejscu kwarantanny i nie narażają innych na ryzyko oraz czy nie potrzebują wsparcia i pomocy.

Policjanci, którzy sprawdzają osoby objęte kwarantanną nie mają z nimi bezpośredniego kontaktu, nie wchodzą do domów czy mieszkań. Kontaktują się z osobami telefonicznie lub  z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu danej osoby weryfikują czy taka osoba rzeczywiście przebywa w miejscu kwarantanny. Mundurowi zbierają też informacje czy mieszkańcy powiatu brzeskiego objęci kwarantanną nie potrzebują wsparcia i pomocy (prośby o pomoc przekazują do miejskich/gminnych ośrodków pomocy społecznej). Taka forma kontaktu ma zapewnić bezpieczeństwo nie tylko samym policjantom, ale też osobom objętym kwarantanną.

W tym trudnym dla wszystkich czasie prosimy o rozsądek i odpowiedzialność. Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną pozostańmy w domu dostosowując się do zaleceń służb sanitarnych. Miejmy świadomość, że wszystkie działania służb związane są z troską o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

Infolinia NFZ dotycząca koronowirusa: 800-190-590.
____________________________
KPP Brzesko