Jadowniki: Kierowca busa ukarany za przewożenie większej niż dopuszczalna liczby pasażerów w trakcie trwania epidemii

Brzescy policjanci ruchu drogowego podczas codziennej służby kontrolują przestrzeganie przepisów związanych z epidemią koronawirusa. W związku z wprowadzonymi ograniczeniami dotyczącymi transportu zbiorowego mundurowi sprawdzają autobusy i busy pod kątem ilości przewożonych pasażerów.

Zgodnie z obostrzeniami wprowadzonymi w zakresie transportu zbiorowego pojazdami samochodowymi przeznaczonymi konstrukcyjnie do przewozu więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą – danym środkiem lub pojazdem można przewozić, w tym samym czasie, nie więcej osób niż wynosi połowa miejsc siedzących. Naruszenia w tym zakresie dopuścił się kierujący busem, który 12 maja br., około godz. 10.30 w Jadownikach został skontrolowany przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego brzeskiej jednostki. W chwili kontroli w pojeździe przebywało więcej pasażerów niż jest to dopuszczone przepisami. W związku z nieprawidłowościami funkcjonariusze nałożyli na kierującego mandat karny.

Jest to pierwszy przypadek naruszenia obostrzeń na terenie powiatu brzeskiego jeśli chodzi o transport zbiorowy. Dotychczas policjanci podczas kontroli autobusów i busów nie ujawnili nieprawidłowości w zakresie przewożonej liczby pasażerów. Policjanci po raz kolejny apelują, aby w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo przestrzegać wprowadzonych ograniczeń.

______________________
KPP Brzesko