POTRZEBNA KREW, PODZIEL SIĘ TYM CENNYM DAREM

8 lipca pomiędzy godziną 8.00 i 12.00 będzie można oddać krew w krwiobusie, który zaparkuje obok Szpitala Powiatowego w Brzesku.

– Gorąco zachęcamy do tego honorowych dawców krwi, a także tych, którzy chcieliby się przyłączyć do tej szlachetnej idei – mówi  magister Anna Gdowska Kierownik Laboratorium Serologii Transfuzjologicznej i Banku Krwi w Szpitalu Powiatowym w Brzesku.

Wakacje to trudny okres dla szpitali. Zdecydowanie większa ilość wypadków drogowych, ale też losowych sprawia, że brakuje krwi wykorzystywanej do zabiegów będących pokłosiem tego typu zdarzeń. W tym roku sytuację dodatkowo komplikuje także koronawirus, który przez długi okres uniemożliwił organizowanie akcji honorowych dawców krwi.

-A krew jest nam bardzo potrzebna, w zasadzie każdej grupy. Bez niej wykonanie wielu zabiegów nie jest możliwe  podkreśla Anna Gdowska z Banku Krwi w brzeskim szpitalu przyłączając się do apelu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, które prosi o rozpropagowanie akcji honorowego krwiodawstwa na terenie powiatu brzeskiego.

Wszyscy zainteresowani oddaniem krwi mogą to uczynić już w najbliższą środę  8 lipca pomiędzy godziną 8.00 a 12.00.  Krwiobus będzie zaparkowany obok wejścia do szpitala w Brzesku.  Kolejna akcja zaplanowana jest na 5 sierpnia – w tym samym  miejscu i godzinach.

___________________________________
SPZOZ Brzesko