BRZESKO: NIELEGALNE AUTOMATY HAZARDOWE

Wspólne działania brzeskich policjantów z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego doprowadziły do zamknięcia na terenie miasta Brzesko dwóch nielegalnych salonów gier hazardowych. W wyniku prowadzonych w dniach 14.05.2021 r. i 21.07.2021 działań na terenie powiatu brzeskiego, zabezpieczono sześć automatów do gier zręcznościowych.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Brzesku działając wraz z funkcjonariuszami urzędu celno-skarbowego zlikwidowali dwa nielegalne punkty gier zręcznościowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie sześć automatów do gier hazardowych o wartości 24 tysięcy złotych, na których urządzane były gry wbrew przepisom ustawy.

Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych. Ustalono, iż procederem tym trudnili się że 38-letni mieszkaniec i 50-letnia mieszkanka  powiatu brzeskiego.

Przypomnijmy, że zgodnie z ustawą o grach hazardowych, obecnie podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Maszyny trafiły do depozytu funkcjonariuszy Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego Oddziału Celnego w Tarnowie, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

________________________________
KPP Brzesko