KIEROWCA AUTOBUSU, POD WPŁYWEM ALKOHOLU CHCIAŁ PRZEWOZIĆ DZIECI NA ZORGANIZOWANY WYPOCZYNEK

Policjanci kontynuują działania dotyczące kontroli autobusów wycieczkowych. W miejscowości Gnojnik, brzeska drogówka kontrolowała autokar wcześniej nie zgłoszony do kontroli. Okazało się ze kierowca był w tzw. stanie po użyciu alkoholu.

W dniu 21 lipca 2021 roku, w miejscowości Gnojnik policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku kontrolowali autobus zgłoszony do przewozu zorganizowanej grupy dzieci na letni wypoczynek. Funkcjonariusze nie mieli zastrzeżeń co do stanu technicznego pojazdu ani też uprawień i trzeźwości kierowcy. Tuż przed zakończeniem tych czynności, na parking, na którym odbywała się kontrola wjechał inny autokar –  również w celu przewiezienia grupy dzieci na wakacje. Jeden z  rodziców poprosił policjantów o skontrolowanie także tego kierującego. Jeszcze przed rozpoczęciem właściwej kontroli policjanci wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Badania alkotestem wykazały  0,5 ‰ alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy i sporządzono dokumentację do przekazania sprawy o wykroczenie do sądu. W drogę na zasłużony wypoczynek, dzieci ruszyły z innym, tym razem już trzeźwym kierowcą.

Apelujemy o trzeźwość za kierownicą i przypominamy że policjanci przeprowadzają kontrole autokarów nie tylko przed wyjazdem w trasę ale też podczas podróży, mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników dróg.

Wykaz stałych miejsc prowadzenia kontroli autobusów i ich kierowców, wraz z danymi kontaktowymi do zgłoszenia potrzeby kontroli znajduje się pod linkiem:

https://malopolska.policja.gov.pl/krk/mapa-wypadkow-drogowych/12155,Wykaz-punktow-kontroli-autobusow-wakacje-2021.html


___________________________________
KPP Brzesko