BRZESCY POLICJANCI ZLIKWIDOWALI PLANTACJĘ KONOPI INDYJSKICH

Brzescy policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich (134 krzewy), która znajdowała się w wynajętym domu, przed którym sprawcy zainstalowali fotopułapkę. 🕵️

Jakiś czas temu, 30-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego i 26-latek z powiatu krakowskiego wynajęli opuszczony dom w gminie Czchów, w którym jedno z pomieszczeń przygotowali pod uprawę konopi indyjskich. W jednym z pokojów umieścili namiot ogrodniczy, lampy, podłączyli ogrzewanie i wentylację. Do umieszczonych tam sadzonek stosowali specjalne środki do nawozu i wzrostu. Przed domem, na jednym z drzew sprawcy zainstalowali fotopułapkę z monitoringiem wizyjnym, by w czasie swojej nieobecności obserwować czy nikt się do niego nie zbliża.
Dzięki wspólnym działaniom policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku i Komisariatu Policji w Czchowie sprawcy zostali zatrzymani 30 września i 1 października br.
Podczas przeszukania domu zabezpieczono 134 krzewy wraz z całym sprzętem służącym do ich uprawy. Najstarsze z krzewów były tuż przed zbiorem. Sprawcom zostały postawione zarzuty prowadzenia uprawy, która mogła dostarczyć znacznych ilości ziela konopi indyjskich.

Obaj mężczyźni w przeszłości byli karani za przestępstwa narkotykowe. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Powiatowej Policji w Brzesku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Brzesku.

________________________

KPP Brzesko