[FILM] Na Ukrainę dotarła pomoc z Jurkowa – relacja prosto z Kijowa

Dnia 10.03.2022 roku do Kijowa dotarła  pomoc z Jurkowa (gm. Czchów). W tej chwili miasto nie jest mocno ostrzeliwane, ale ze względu na ograniczenia w transporcie i godzinę policyjną są duże braki w zaopatrzeniu.

Sytuacja wciąż jest bardzo trudna, wojna trwa na dobre. Sklepy są prawie puste, brakuje podstawowych produktów spożywczych oraz artykułów pierwszej potrzeby. Dostarczony ładunek który udało się zebrać ratownikom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jurkowie zostanie rozdzielony osobom starszym, kobietą z dziećmi i żołnierzom obrony terytorialnej. Dystrybucją produktów w Kijowie zajmą się przyjaciele jednostki.

“Dziękujemy również za pomoc okazaną przebywającym w naszej remizie małym obywatelom Ukrainy i ich mamom – za przekazane zabawki oraz dary zebrane w Szkole Podstawowej w Jurkowie. Na tą chwilę mieszka tutaj 14 mam z dziećmi z Dnipro we wschodniej Ukrainie. W najbliższym czasie stworzymy osobną grupę, gdzie będziemy chcieli połączyć wszystkich ludzi z Ukrainy zamieszkujących naszą okolicę, aby lepiej skoordynować pomoc i współpracę” – relacjonują w rozmowie z redakcją strażacy OSP Jurków.

W ciągu kilku dni dzięki działaniom OSP udało się zebrać i dostarczyć do ogarniętego wojną Kijowa bezcenną pomoc. Do akcji włączyły się również brzeskie firmy takiej jak PAGEN oraz Bus Impero Międzynarodowy Przewóz Osób. To był pierwszy transport do Kijowa, ale wydaje się, że nie ostatni, dlatego być może już niedługo znowu będzie potrzebna mobilizacja nas wszystkich.

Poniżej materiał prosto z Kijowa z podziękowaniem dla wszystkich wolontariuszy: