Dachowanie busa na A4 koło Brzeska. Niemiecki kierowca przewoził uchodźców z Ukrainy.

Dnia 08.03.2022 roku na 475 kilometrze autostrady A4 (tj. węzeł Brzesko – węzeł Tarnów – Moscice) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz busa do transportu osób. Dwie osoby poszkodowane wymagały udzielenia Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Ruch w kierunku Tarnowa został całkowicie zablokowany. Natomiast w kierunku Krakowa odbywał się wyłącznie jednym pasem.

“Z ustaleń funkcjonariuszy policji wynika, że samochodem marki MERCEDES którym podróżowały cztery osoby oraz 38-letni kierowca narodowości ukraińskiej najechał na tył samochodu marki VW, którego kierowcą był 41-letni obywatel Niemiec. VW podróżowało siedem osób. W wyniku zderzenia VW wypadł na przeciwległy pas w kierunku Rzeszowa, a następnie dachował” – informuje KPP w Brzesku

W zdarzeniu udział brały osoby transportujące i uchodźcy z Ukrainy. Druhowie jednostki OSP Dębno zoorganizowali również transport pozostałych osób prywatnym busem do jednego z prywatnych domów na terenie gminy Dębno. Koordynacja działań wymagała również transportu łóżek polowych i kocy oraz żywności. W sprawnej logistyce pomagały osoby trzecie, pracownicy gminy oraz strażacy z OSP Niedźwiedza .

Siły i środki zadysponowane na miejsce zdarzenia to JRG Brzesko x2, OSP KSRG Dębno, OSP KSRG Szczepanów, Zespoły Ratownictwa Medycznego x2, Policja, Służba Autostradowa.

Fot.: Czytelnik Adam / OSP Dębno