Kolejna akcja krwiodawstwa strażaków z Dębna

W niedzielę, dnia 29.05.2022 roku w miejscowości Dębno odbyła się kolejna już akcja krwiodawstwa której organizatorem była jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębnie. Podczas akcji udało się zebrać aż 18 litrów krwi!

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie poinformował iż podczas akcji krwiodawstwa udało zarejestrować się blisko 50 dawców krwi, a 40 z nich mogło tego dnia oddać krew, co stanowi blisko 18 litrów krwi zebranych podczas jednej akcji. To świetny wynik! W imieniu strażaków z Dębna możemy podziękować wszystkim osobom, które tego dnia były razem z nimi – JESTEŚCIE WIELCY dzieląc się tym bezcennym darem.

Do akcji przystąpili zarówno krwiodawcy wielokrotni, którzy pomagają od lat, jak również osoby, które po raz pierwszy zdecydowały się na ten szlachetny gest. Do akcji przystąpili również strażacy z jednostek m.in. z: OSP KSRG Łoniowa , OSP Wokowice , OSP JADOWNIKI. Przy organizacji całej akcji oczywiście pomagali najmłodsi członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Dębno.

“Była to druga w tym roku akcja organizowana przez naszą jednostkę, a kolejna odbędzie się w październiku. Pragniemy serdecznie podziękować Panu Wiesław Kozłowski – Wójtowi Gminy Dębno za wsparcie naszej akcji, upominki dla dawców oraz udostępnienie Hala Widowiskowo-Sportowa w Dębnie na potrzeby akcji. Dziękujemy Karczmie Pod Jesionami za ciepły posiłek dla ekipy RCKiK” – wspominają organizatorzy na swoich mediach społecznościowych.

Każdego dnia krew jest potrzebna nie tylko ofiarom wypadków, ale również cierpiącym na wiele poważnych chorób. Dzięki honorowym dawcom krwi, bezinteresownie dzielących się lekiem, którego nie można wyprodukować, codziennie udaje się ratować ludzkie zdrowie i życie.

Opracowanie: OSP Dębno