Brzescy policjanci uczestniczyli w pikniku z okazji Dnia Dziecka

Brzescy policjanci uczestniczyli w pikniku zorganizowanym na terenie Domu Pomocy Społecznej w Brzesku z okazji Dnia Dziecka.
Jak co roku, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku biorą udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Dziecka. W tym roku zaproszenie na świętowanie tej uroczystości policjanci otrzymali od Sióstr Zgromadzenia Najświętszej Maryi Panny służących w Domu Pomocy Społecznej w Brzesku. Dla najmłodszych przygotowano szereg atrakcji, m.in. mogli z bliska zobaczyć sprzęt policyjny i usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu. Do policjantów dołączyli strażacy prezentujący wóz bojowy. Uśmiechy na twarzach dzieci zagościły na widok Gryfa, maskotki brzeskiej Policji, do którego ustawiła się długa kolejka. Każdy chciał mieć z nim zdjęcie i „przybić mu piątkę”.
W czasie imprezy plenerowej policjanci prowadzili gry i zabawy z dziećmi oraz młodzieżą połączone z edukacją w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach. Zarówno pogoda jak i humory wszystkim dopisały. Brzescy mundurowi regularnie włączają się do takich akcji, bo oprócz zabawy, jest to doskonała okazja do promowania bezpieczeństwa.
Opracowanie: Małopolska Policja