POLICJANCI Z BRZESKA I KRAKOWA AKTYWNIE UCZESTNICZYLI W III MAŁOPOLSKICH DNIACH BEZPIECZEŃSTWA

Miniona niedziela (28.08.) w Porębie Spytkowskiej upłynęła pod hasłem promowania bezpieczeństwa. W wydarzenie zaangażowało się wiele służb, które na co dzień ratują ludzkie życie, zdrowie i mienie czy strzegą bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. W tym ogromnym przedsięwzięciu wzięli też udział brzescy i krakowscy policjanci chcąc przybliżyć specyfikę swojej służby, ale jednocześnie szerzyć zasady szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Zabawy, gry i konkursy, pokaz sprzętu i wyposażenia policyjnego to tylko nieliczne atrakcje jakie przygotowali policjanci z brzeskiej jednostki, którzy aktywnie włączyli się w III Małopolskie Dni Bezpieczeństwa w Porębie Spytkowskiej. Uczestnicy tego wydarzenia z zaciekawieniem podchodzili do policyjnego namiotu profilaktycznego, gdzie mogli zobaczyć sprzęt i wyposażenie policyjne. Chętnych, żeby przymierzyć elementy umundurowania i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie też nie brakowało. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się radiowozy i motocykl policyjny brzeskiej drogówki, za kierownicą, których można było zasiąść. W przedsięwzięciu wzięli też udział policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, prezentując nowoczesny radiowóz i promując bezpieczne zachowania wśród uczestników ruchu drogowego.

Podczas zabaw była też okazja, aby policjanci w kontekście zbliżającego się nowego roku szkolnego opowiedzieli o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. Wszystkiemu bacznie przyglądał się specjalny gość, który towarzyszył tego dnia funkcjonariuszom.  Inspektor Gryf swoją obecnością wywołał na twarzach najmłodszych uśmiech i radość. Nie brakowało chętnych do pamiątkowych zdjęć i uścisków z policyjną maskotką, która uczestników częstowała słodkościami. Przy stanowisku informacyjno-edukacyjnym zebrani otrzymywali ulotki związane z różną tematyką np. z cyberzagrożeniami, bezpieczeństwem seniorów, przemocy w rodzinie itp.

 

Opracowanie: Małopolska Policja