Nowoczesny implant ATTUNE – brzeska ortopedia się nie zatrzymuje!

Zespół specjalistów z Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej szpitala w Brzesku znów przeprowadza nowe zabiegi operacyjne z zakresu traumatologii narządu ruchu.

Dnia 07.10.2022 r., doktor Krzysztof Szklanny, lekarz kierujący Oddziałem Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej wraz z zespołem lekarzy i pielęgniarek, przeprowadził zabieg endoprotezoplastyki stawu kolanowego z zastosowaniem nowoczesnego implantu ATTUNE.

Jest to całkowita endoproteza stawu kolanowego najnowszej generacji, która pozwala pacjentowi na uzyskanie bardzo dobrego zakresu ruchomości, szybszy powrót do sprawności po operacji oraz wcześniejszą rehabilitację. W przypadku endoprotez bezcementowych mniejsze jest również ryzyko ich obluzowania i konieczności przeprowadzenia operacji rewizyjnej – wyjaśnia lekarz kierujący oddziałem, doktor Krzysztof Szklanny.

Dodamy, że w zeszłym roku w tutejszym szpitalu ortopedzi przeprowadzili 303 samych tylko operacji endoprotezoplastyk stawów biodrowych i kolanowych, z czego ponad 100 dotyczyło stawów kolanowych. W tym roku natomiast brzescy ortopedzi wykonali już ponad 270 zabiegów.

Opracowanie: SPOZOZ Brzesko