STERKOWIEC – POLICJANCI O BEZPIECZEŃSTWIE W SIECI

Brzescy policjanci gościli z wizytą w Publicznej Szkole Podstawowej w Sterkowcu. Mundurowi rozmawiali z uczniami o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu.

21 lutego br. policjanci Zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii asp. sztab. Mirosław Pysno i asp. Monika Tomkiewicz spotkali się z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej w Sterkowcu. Mundurowi omówili z uczniami zasady bezpiecznego poruszania się po sieci. Przedstawione zostały również zagrożenia płynące z sieci internetowej a zwłaszcza zjawisko cyberprzemocy. Dużo uwagi poświęcono także zasadom etyki oraz dobrym praktykom w zakresie bezpiecznego korzystania z technologii informatycznych. Mundurowi wyjaśniali dlaczego nie należy zamieszczać w sieci swoich danych osobowych oraz przedstawiali zagrożenia płynące z beztroskiego zawierania znajomości internetowych. W spotkaniu wzięło udział 75 uczniów, którzy po zakończonej prelekcji otrzymali elementy odblaskowe ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Spotkanie było nawiązaniem do obchodzonego niedawno „Dnia Bezpiecznego Internetu” przypadającego w tym roku 7 lutego. Przez cały miesiąc luty, jak również marzec policjanci podejmują inicjatywy promujące bezpieczne i pozytywne wykorzystywanie nowych technologii przez dzieci i młodzież.

Opracowanie: KPP Brzesko