Mieszkaniec powiatu brzeskiego ujął, a następnie przekazał policjantom nietrzeźwego 52-latka

Mieszkaniec powiatu brzeskiego ujął, a następnie przekazał policjantom nietrzeźwego 52-latka, który wsiadł za kierownicę volkswagena, mając ponad 2 promile alkoholu.

19 marca br. po godz. 18, policjanci otrzymali informację o ujęciu nietrzeźwego kierującego w miejscowości Gnojnik. Na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszającego, który poinformował, że będąc na parkingu, zauważył kierującego volkswagenem, który podjechał przed sklep i wysiadając z pojazdu zataczał się. Zgłaszający widząc to, postanowił do niego podejść i wówczas wyczuł od niego silną woń alkoholu. Natychmiast wyciągnął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę i powiadomił o tym policjantów. Funkcjonariusze przejęli nietrzeźwego, którym okazał się 52-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Jazda w stanie nietrzeźwości zagrożona jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Na uznanie i podziękowania zasługuje postawa mieszkańca powiatu, który widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierującego, uniemożliwił mu dalszą jazdę. Widząc nietrzeźwego kierującego, nie bądźmy obojętni, reagujmy. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112.

Opracowanie: Małopolska Policja