BOCHEŃSCY POLICJANCI ROZMAWIALI O BEZPIECZEŃSTWIE PODCZAS DEBATY SPOŁECZNEJ

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni w grudniu ubiegłego roku przeprowadzili z mieszkańcami osiedla Windakiewicza w Bochni debatę społeczną, w trakcie której otrzymali od nich uwagi mogące mieć wpływ na poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu. Kolejnym etapem tamtego spotkania była debata ewaluacyjna, która odbyła się w minioną środę, a której celem było przedstawienie sprawozdania z podjętych działań, a także ocena ich skuteczności.

W środę (3 lipca br.)  o godz. 17 w klubie seniora “Rozalka” w Bochni na ul. Windakiewicza odbyła się debata społeczna zorganizowana i przeprowadzona przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Spotkanie zostało poświęcone tematyce bezpieczeństwa w rejonie i na osiedlu Windakiewicza w Bochni. Rozmowa z była kontynuacją poprzedniej, grudniowej debaty, w trakcie której mieszkańcy osiedla przekazali mundurowym co w ich ocenie, może poprawić  bezpieczeństwo w aspekcie drogowym i prewencyjnym w tym miejscu.

Obecnie, omówione zostały działania przeprowadzone przez policjantów i oceniony został poziom poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. W trackie spotkania została również przedstawiona specyfika służby dzielnicowego, a także funkcjonowanie „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja komenda”.

W debacie przeprowadzonej pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – zagrożenia, jakie występują w rejonie i na osiedlu Windakiewicza” wziął udział naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bochni komisarz Robert Kicka, podkomisarz Grzegorz Maj i aspirant Michał Bajda z Zespołu ds. Nieletnich Wydziału Prewencji. W spotkaniu wzięli udział również przedstawiciele Zespołu Szkół nr 1 w Bochni im. Stanisława Staszica – dyrektor szkoły mgr Sylwia Zajt oraz zastępca dyrektora mgr Dominik Pałka.

 

Źródło: KPP Bochnia