FOTO: Potężne burze nad powiatem brzeskim: Strażacy mają sporo pracy!

Ostatnie godziny przyniosły gwałtowne burze nad powiatem brzeskim, które spowodowały liczne interwencje straży pożarnej. Intensywne opady deszczu, porywiste wiatry oraz lokalne podtopienia sprawiły, że służby ratownicze miały pełne ręce roboty.

Interwencje strażaków

Strażacy z powiatu brzeskiego byli wezwani do wielu zdarzeń, w tym do usuwania powalonych drzew, które blokowały drogi i stanowiły zagrożenie dla mieszkańców. W wielu miejscach doszło również do zalania piwnic i posesji, co wymagało szybkiej reakcji i pompowania wody przez jednostki ratownicze. Najwięcej pracy mieli strażacy w gminach Brzesko i Czchów, gdzie intensywność opadów była największa.

– Najwięcej mieliśmy interwencji na terenie gminy Gnojnik. Tak, jak to można zaobserwować, główne zdarzenia dotyczyły podtopionych posesji i powalonych drzew. Ponadto na terenie powiatu w miejscowości Doły w gminie Dębno w lesie stacjonują harcerze. W związku z wystąpieniem III zagrożenia meteorologicznego związanego z burzami podjęto decyzję o ich ewakuacji. 34 osoby udały się w wyznaczone miejsce schronienie, tj. budynek remizy OSP w Dołach. Tam na chwilę obecną przebywają do chwili ustania zagrożenia. Następnie, jeżeli będzie już bezpiecznie, to powrócą do swojego miejsca stacjonowania – przekazuje oficer prasowy PSP w Brzesku mł. kpt. Dominik Machał.

Szybka i skuteczna reakcja

Dzięki zaangażowaniu i profesjonalizmowi strażaków udało się szybko usunąć większość szkód wyrządzonych przez burze. Ich działania były kluczowe dla przywrócenia normalnego funkcjonowania w rejonie. Strażacy nie tylko usuwali skutki burz, ale także zabezpieczali miejsca, które mogły stanowić zagrożenie dla mieszkańców.

Prognozy na przyszłość

Meteorolodzy ostrzegają, że w najbliższych dniach mogą pojawić się kolejne burze. Mieszkańcy powiatu brzeskiego są proszeni o zachowanie ostrożności i monitorowanie komunikatów pogodowych. W przypadku zauważenia niebezpiecznych sytuacji, należy natychmiast kontaktować się ze strażą pożarną.

Więcej informacji o działaniach straży pożarnej oraz aktualnych zagrożeniach pogodowych można znaleźć na naszej stronie internetowej oraz na profilach społecznościowych.