Uroczyste obchody Święta Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku

Święto Policji to doniosłe wydarzenie. W tym roku obchody święta nabierają szczególnego znaczenia, przypadają w roku, kiedy obchodzimy 99-lecie powołania Policji Państwowej oraz 100-lecie odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Doniosłość tegorocznego święta wzbogaciła sceneria Zamku w Dębnie, gdzie odbyły się powiatowe obchody Święta Policji.

25 lipca br. odbyły się powiatowe obchody Święta Policji, które miały wyjątkowo uroczystą oprawę. W pięknej scenerii Zamku w Dębnie brzescy policjanci odebrali mianowania na wyższe stopnie policyjne. W uroczystości wziął udział Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Paweł Dzierżak, kierownictwo brzeskiej komendy, na czele z jej komendantem mł.insp. Bogusławem Chmielarzem oraz grono znamienitych gości, wśród których nie zabrakło przedstawicieli władz państwowych i samorządowych – Pani Poseł na Sejm RP Urszuli Augustyn, Starosty Brzeskiego Andrzeja Potępy, Zastępcy Burmistrza Brzeska Jerzego Tyrkla, gospodarza tej uroczystości – Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego, lokalnych parlamentarzystów i samorządowców, przedstawicieli prokuratury, służb mundurowych oraz byłych komendantów brzeskiej jednostki. Swoją obecnością zaszczycił także Zastępca Diecezjalnego Duszpasterza Policji Diecezji Tarnowskiej ks. dr Kazimierz Fąfara

Podczas tegorocznych obchodów Święta Policji 49 policjantów zostało odznaczonych i wyróżnionych.

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Paweł Dzierżak oraz Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron w asyście Komendanta Powiatowego Policji w Brzesku mł.insp. Bogusława Chmielarza wręczyli akty mianowania na wyższe stopnie służbowe funkcjonariuszom. Mianowano: w korpusie oficerów starszych Policji – 3 funkcjonariuszy, w korpusie aspirantów Policji –  21  funkcjonariuszy, w korpusie podoficerów Policji –  25 funkcjonariuszy, w korpusie szeregowych – 3 funkcjonariuszy. Zanim jednak to nastąpiło akt mianowania i gratulacje odebrał także szef brzeskiej jednostki oraz jego zastępca.

Policjanci zaangażowani w służbę codziennie udowadniają jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi. To trudna i często niebezpieczna służba, ale z całą pewnością możecie być dumni z tego co robicie – podkreślał szef brzeskiej Policji kierując słowa podziękowania do podwładnych. Jestem zaszczycony, że pracuję z policjantami, którzy służą z pasją, którzy nierzadko rezygnując ze swoich życiowych planów stawiają dobro służby ponad wszystko. Życzę Wam wiele dobroci i zrozumienia od tych, których chronicie.

Nie sposób nie wspomnieć o pracownikach naszej jednostki, którzy codziennie nas w tej służbie wspierają i za to im dziękuję. Słowa podziękowania kieruję również do Waszych bliskich – rodzin i przyjaciół, za ich cierpliwość i wyrozumiałość, za to, że są dla Was ostoją w trudnych chwilach i niejednokrotnie z duszą na ramieniu czekają na Wasz powrót ze służby – mówił mł.insp. Bogusław Chmielarz.

Komendant podziękował również swoim przełożonym, parlamentarzystom, przedstawicielom samorządów lokalnych oraz instytucjom współpracującym z Policją za wspieranie wszelkich inicjatyw, za owocną i konstruktywną współpracę składając na ich ręce pamiątkowe statuetki.

Do słów podziękowań przyłączyli się także parlamentarzyści, lokalni włodarze oraz wszyscy zaproszeni goście.  Pod adresem stróżów prawa padło wiele ciepłych słów i podziękowań za ich wkład włożony w zapewnienie bezpieczeństwa publicznego mieszkańcom całego powiatu.

Na zakończenie uroczystości zaproszeni goście mogli wysłuchać koncertu fortepianowego w wykonaniu Pana Łukasza Wełny i solistki Sylwii Pasek.