Jak na co dzień wygląda służba w Policji – spotkanie policjantów z młodzieżą

Jakie wymagania musi spełnić kandydat do Policji, z jakimi zadaniami przyjdzie mu się zmierzyć i jakie są zalety służby dla społeczeństwa opowiadał dzielnicowy brzeskiej jednostki podczas spotkania z młodzieżą w Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej.

Wiele młodych osób, które dokonują wyboru swojej drogi zawodowej stoi przed życiowym dylematem. Wkraczając w dorosłe życie zastanawiają się co mogą robić w przyszłości, w jakich zawodach się sprawdzą i czy dokonane wybory przyniosą im satysfakcję. Trudno jednak podjąć decyzję nie znając realiów poszczególnych zawodów. Stąd też w Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej zrodził się pomysł, aby w ramach zajęć z doradztwa zawodowego zaprosić przedstawicieli różnych instytucji i służb mundurowych. Inicjatywę wsparli też brzescy policjanci uczestnicząc dzisiaj, 10 października 2018r. w spotkaniu z młodzieżą i opowiadając o zaletach policyjnej służby.

Dzielnicowy asp. Marcin Adamczyk nie tylko wskazał, jakie wymagania musi spełnić kandydat do Policji, ale także przedstawił jak wygląda proces rekrutacji. Największe jednak zaciekawienie wśród młodzieży wywołały słowa policjanta o tym, jak wygląda jego codzienna służba, z jakimi ludzkimi problemami i dramatami na co dzień się spotyka. Funkcjonariusz z pasją opowiadał o satysfakcji, jaką daje mu służba na rzecz lokalnej społeczności. Choć służba nie należy do najłatwiejszych to zadowolenie z niesienia pomocy drugiemu człowiekowi jest bezcenne. Często słowo „dziękuję”, które pada z ust pokrzywdzonych osób jest największą nagrodą za trud i zaangażowanie policjantów.

Chcesz wstąpić w nasze szeregi?

Więcej informacji na stronie http://malopolska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/malopolska-policja-zaprasza-w-swoje-szeregi  lub pod numerem telefonu 12 61 54 068, jak również można je uzyskać osobiście w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie przy ul. Mogilskiej 109 – w sekcji doboru Wydziału Kadr i Szkolenia.  Szczegółowe informacje  dotyczące zasad rekrutacji oraz wzory wymaganych dokumentów znajdują się na stronie http://malopolska.policja.gov.pl/pl/praca-w-policji

________
KPP Brzesko