ENDOPROTEZOPLASTYKA STAWU KOLANOWEGO TAKŻE W BRZESKU

W Szpitalu Powiatowym w Brzesku będą wykonywane zabiegi endoprotezoplastyki stawu kolanowego. W tym roku przewidziano 40 takich operacji. Mogą z nich skorzystać mieszkańcy powiatu brzeskiego.

– To nowość w naszym szpitalu. Po raz pierwszy będą tu wykonywane tego typu zabiegi. Na sam początek w tym roku wykonamy ich 40. Operacje sfinansuje Starostwo Powiatowe w Brzesku. Wykonanie tych pierwszych zabiegów otworzy nam możliwość negocjacji z NFZ – tłumaczy lek. med. Adam Smołucha dyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku.

Endoprotezoplastykę stawu kolanowego wykona nowy zespół ortopedów kierowany przez lek. med. Krzysztofa Szklannego, który w brzeskim szpitalu pracuje od kilku miesięcy. Osoby ze wskazaniami na wykonanie operacji mogą się już zgłaszać do Poradni Chirurgii Urazowo- Ortopedycznej Szpitala Powiatowego w Brzesku. Za zakwalifikowanie pacjentów do zabiegów będą odpowiadać ordynator oddziału lek. med. Krzysztof Szklanny i lek. med. Tomasz Malina.

– Do zabiegu zostanie przyjęty każdy pacjent, u którego stopień zaawansowania zwyrodnienia stawów jest tak duży, że operacja jest konieczna – mówi lek. med. Krzysztof Szklanny.

Kwalifikacje będą prowadzone w czwartki od godz. 10 do 14 i w piątki od godz. 9 do 13 do czasu wyczerpania przyznanego na ten rok limitu zabiegów.

Fot.   lek. med. Krzysztof Szklanny

SPZOZ Brzesko

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *