BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Wraz z rozpoczynającym się rokiem szkolnym na drogach ponownie pojawią się uczniowie podążający do szkoły, aby po kilku godzinach pojedynczo klub w grupach wracać tą samą drogą do domu. Będą korzystać z jezdni, przejść dla pieszych, poboczy. Droga do szkoły i z powrotem będzie stałym elementem w życiu każdego ucznia, aż do następnych wakacji. Pamiętajmy, że droga ta powinna być bezpieczna!

Aby tak było policjanci na drogach całego powiatu bocheńskiego  od 2 do 6 września 2019 r. realizować będą zadania w ramach akcji pod kryptonimem  „Bezpieczna droga do szkoły”.

Będą oni czuwać nad bezpieczeństwem pod szkołami znajdującymi się bezpośrednio przy ruchliwych ulicach, szczególnie zwracając uwagę na dzieci z klas I – IV Szkół Podstawowych.

Policjanci będą nadzorować zorganizowany przewóz dzieci i młodzieży autobusami szkolnymi. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego będą kontrolować we wrześniu i październiku autobusy wykorzystywane w tym celu.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” adresowana jest także do wszystkich dorosłych, a w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny. Skierowana jest do kierowców, którzy w rejonach szkół powinni zachować szczególne środki ostrożności, ponieważ dzieci nie zawsze przestrzegają zasad i przepisów ruchu drogowego.

Apelujemy więc:

  • Mamo, Tato – dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład swojej pociesze!
  • Nauczycielu – odkrywaj przed dziećmi bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego!
  • Kierowco – uwaga w pobliżu szkół, zdejmij nogę z gazu!
  • Niech droga do szkoły będzie bezpieczna przez cały rok!