Żołnierze pomagają brzeskiemu szpitalowi

Brzeski szpital w walce z Covid-19 wspierają mundurowi. Do placówki zostali oddelegowani dwaj żołnierze z Jednostki Wojskowej w Sieradzu i Krakowie, którzy od zeszłego tygodnia pomagają w pracy mobilnego punktu pobrań.
Żołnierze, po przeszkoleniu, przejęli na siebie obsługę mobilnego punkt pobrań. Dzięki ich pomocy, personel szpitala mógł wrócić na swoje dotychczasowe stanowiska przy udzielaniu świadczeń w szpitalu.
Mobilny Punkt Pobrań mieści się w zielonym namiocie przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym tuż obok lądowiska. Jest czynny przez siedem dni w tygodniu. Dziennie pobierane jest tu około 120 wymazów.
Z badania w kierunku SARS-CoV-2 mogą skorzystać pacjenci kierowani do badania przez lekarza POZ, pacjenci kierowani przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, pracownicy sezonowi, kierowani przez KRUS oraz pacjenci komercyjni.
Warto pamiętać, że w mobilnym punkcie pobierany jest jedynie materiał do badania wykrywającego obecność wirusa SARS-CoV-2. Wyniki badania są dostępne na Internetowym Koncie Pacjenta.
Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania mobilnego punktu pobrań dostępne są na stronie szpitala

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *