POLICJANCI Z BRZESKA WZIĘLI UDZIAŁ W TURNIEJU CHARYTATYWNYM W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

W sobotę zakończył się VI Turniej piłki nożnej halowej policjantów Garnizonu Małopolskiego o Puchar Przewodniczącego ZT NSZZ Policjantów Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, pod patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie insp. Mariusza Dymury i Wójta Gminy Skrzyszów Marcina Kiwora. Wzięło w nim udział 10 reprezentacji komend Policji z województwa małopolskiego. Nie zabrakło również drużyny z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, która zawsze jest gotowa nieść pomoc. Turniej połączony był ze zbiórką funduszy na rzecz Hubercika Zabawy i Jasia Foltyna. I tym razem darczyńcy nie zawiedli. Do puszek PCK trafiło niemal 30 tysięcy złotych.

Przyszedł czas na otwarcie puszek PCK, do których darczyńcy w ostatnim czasie wrzucali fundusze na pomoc dla Jasia Foltyna – syna tarnowskiego policjanta i Hubercika Zabawy ze Skrzyszowa. Zbiórka ta była możliwa dzięki Zarządowi Rejonowemu Polskiego Czerwonego Krzyża w Tarnowie w ramach zbiórki pn. „Pomagamy Potrzebującym – Bądź z nami”.

Wczoraj (19.03.2024 roku) w siedzibie Polskiego Czerwonego Krzyża w Tarnowie przy ul. Rynek 16 w obecności jego pracowników, a także przedstawicieli Zarządu Terenowego Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Policjantów KMP w Tarnowie, prezesa Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy KMP w Tarnowie, miało miejsce przeliczenie zebranych pieniędzy. Wszystkich zaskoczyła zebrana kwota. Tym razem ludzie dobrego serca, którym nie jest obojętny los dzieci potrzebujących pomocy i będących w potrzebie przyczynili się do zebrania kwoty 29267,51 złotych. Pieniądze zostały wpłacone na konto PCK i będą przekazane na konto Michała Foltyna i rodziców Huberta Zabawy na leczenie, opiekę i rehabilitację.

Przypomnijmy,

w minioną sobotę (16.03.2024 r.) w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie odbył się VI Turniej piłki nożnej halowej policjantów Garnizonu Małopolskiego o Puchar Przewodniczącego ZT NSZZ Policjantów Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, pod patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie insp. Mariusza Dymury i Wójta Gminy Skrzyszów Marcina Kiwora. Wzięło w nim udział 10 reprezentacji komend Policji z województwa małopolskiego. Swoje drużyny wystawiły: Komendy Miejskie Policji z Tarnowa, Krakowa i Nowego Sącza, a także Komendy Powiatowe Policji z Bochni, Brzeska, Krakowa, Olkusza, Oświęcimia i Zakopanego, a także swoja drużynę wystawiły Oddziały Prewencji Policji w Krakowie.

Zaciętą rywalizację wygrała po raz drugi z rzędu drużyna policjantów Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. Na drugim miejscu podium uplasowali się policjanci z Tarnowa, przegrywając w finale 1:0, a trzecie miejsce wywalczyła reprezentacja Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, a tuż za podium uplasowała drużyna policjantów z Olkusza.

Tym razem policjanci i pracownicy garnizonu małopolskiego zjednoczyli siły, aby ich sportowa rywalizacja przyniosła pomoc dzieciom w potrzebie – synowi tarnowskiego stróża prawa, a także małemu mieszkańcowi Gminy Skrzyszów. Turniej w związku z charytatywną zbiórką pieniędzy współorganizował Polski Czerwony Krzyż – Oddział Rejonowy w Tarnowie w ramach akcji pn. „Pomagamy Potrzebującym – Bądź z Nami”. Oprócz tego partnerami projektu były lokalne samorządy, a wsparcia i pomocy udzieliły także firmy i przedsiębiorstwa z Tarnowa i regionu tarnowskiego. Ideę sportowej rywalizacji połączonej z niesieniem pomocy małym mieszkańcom Naszego regionu rozpowszechnili lokalni patroni medialni, Radio Eska oraz STARnowa.TV.

Podczas turnieju na widzów oprócz emocji sportowych czekały inne atrakcje. Policjanci zaprezentowali swoje wyposażenie. Można było oglądnąć quada, motocykle marki BMW, radiowozy, a także pistolety i karabiny. Dla chętnych była możliwość skorzystania z mobilnej strzelnicy. Dorośli, chętni wstąpić w nasze szeregi uzyskali pełną informację od policjantów z tarnowskiego doboru. Było malowanie twarzy, tauaży, słodkości od lokalnych przedsiębiorców, vouchery prezentowe, motocykle żużlowe, samochodu sportowe i wiele, wiele innych atrakcji.

Dziękujemy wszystkim, którzy chociażby najmniejszym gestem przyczynili się do tego sukcesu. Jednocześnie wierzymy, że nie był to jednorazowy odruch serca, przecież pamiętamy, że dobro powraca, a… widzimy się za rok

Źródło: KMP w Tarnowie