AKCJA KRWIODAWSTWA W BRZESKIEJ KOMENDZIE – “ODDAJĄC KREW, RATUJESZ ŻYCIE”

Na terenie Komendy Powiatowej Policji w Brzesku w ramach akcji „105 litrów krwi na 105 rocznicę powstania Policji” odbyła się akcja oddawania krwi zorganizowana przez działający przy jednostce Klub Honorowych Dawców Krwi. Szlachetne przedsięwzięcie cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko ze strony policjantów i pracowników brzeskiej jednostki, ale również innych służb oraz mieszkańców Brzeska i okolic.

10 czerwca br. na terenie Komendy Powiatowej Policji w Brzesku pojawił się mobilny punkt do pobierania krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Zbliżający się okres wakacji to czas wzmożonego zapotrzebowania na ten bezcenny „lek”, jakim jest krew. Z tego też względu bardzo cieszy fakt, że na apel odpowiedzieli licznie funkcjonariusze, pracownicy cywilni i emeryci tutejszej jednostki oraz społeczność powiatu brzeskiego.

W mobilnym punkcie poboru krwi zarejestrowanych zostało 28 osób, zaś krew w łącznej ilości 10 800 ml udało się oddać 24 osobom. Słowa uznania i podziękowania należą się wszystkim, którzy tak chętnie dzielą się jedynym w swoim rodzaju darem. Krew każdego dnia ratuje życie poszkodowanym w wypadkach, chorym onkologicznie, czy też osobom po przeszczepach.

Akcja nie mogłaby się odbyć bez udziału profesjonalnej ekipy RCKiK Kraków Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie OFC , której funkcjonariusz składają gorące podziękowania. Za wsparcie i propagowanie idei krwiodawstwa serdeczne podziękowania należą się również partnerom akcji.

Więcej szczegółów na stronie https://www.facebook.com/share/p/NbZHppsjXHbKS48j/
Już dziś serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów na kolejną akcję w dniu 30 września 2024 r.

Źródło: KPP Brzesko